Már csak néhány nap és elérkezik a várva- várt Családi napunk!
Sok érdekes feladattal, játékkal, műsorral várunk Titeket!
Na meg persze, az elmaradhatatlan tombolával! Holnaptól már tudtok venni tombolát a DÖK- ös gyerekektől! Minél több szelvényed van, annál nagyobb az esélyed a fődíjra, ami nem más, mint egy menő gaming szék! Ezen kívül még sok értékes ajándék vár gazdára!
Plakát
Iskolánkból hat 4. osztályos diák is bejutott a Herman Ottó környezetismeret/természetismeret verseny országos döntőjébe.
A mai napon rendezett versenyen közülük öten tudtak részt venni. A gyerekek nagyon ügyesek voltak a megmérettetésen és az utazás során is. Ugyan a dobogóról most néhány ponttal lemaradtunk, de két tanulónk Balogh Botond István és Kovács Márton az előkelő 8. helyen végzett, illetve mindannyian sok új élménnyel gazdagodtunk.
A döntőbe jutott tanulóink:
Almási Enikő
Balázs Rajmund Károly
Balogh Botond István
Ferenczi Éva
Kovács Márton
Pető Olivér Máté
Nagyon büszkék vagyunk rájuk! 🥰
Felkészítő pedagógusok:
Herpai Lászlóné
Kádárné Papp Rózsa
Galéria
A Bringázz a suliba! program célja, hogy a gyerekek biztonságosabban, tudatosabban és önállóbban vegyenek részt a közlekedésben.
Fontos szabályok kerékpáros közlekedésnél:
• Járda: alapesetben tilos kerékpározni. Kivétel 12 éves kor alatt
főútvonal mellett, illetve, ha az úttest nem alkalmas kerékpározásra.
Ilyenkor is csak a gyalogosok zavarása nélkül, legfeljebb 10 km/h
sebességgel.
• Gyalogút, gyalogos övezet: alapvetően tilos, kivéve, ha tábla
engedélyezi.
• Autóút, autópálya: kerékpárral tilos a behajtás.
• Behajtani tilos tábla: csak akkor hajthatunk be, ha a „kerékpárral
szabad” kiegészítő tábla ezt engedélyezi. A kerékpárt tolva
gyalogosnak számítunk.
• Buszsáv: csak külön engedéllyel használható.
• Gyalogátkelőhely: a zebrán átgurulni nem tilos, de nem ajánlott.
Elsőbbségünk csak akkor van, ha leszállunk és áttoljuk a kerékpárt.
Kérjük a szülőket is, hogy támogassák gyermekeiket a tudatos közlekedési szokások kialakításában, és lehetőség szerint beszélgessenek velük a biztonságos útvonalakról és a közlekedési szabályok betartásáról.
A mai napon a Lázár Ervin Program keretében különleges élményben volt részük iskolánk első évfolyamos diákjainak. A Tüköry Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola kisdiákjai a Békéscsabai Napsugár Bábszínház „Bolondos mesék” című vidám, tanulságos előadását tekintették meg.
A gyerekek nagy lelkesedéssel és érdeklődéssel követték a játékos, humorral átszőtt történeteket, melyek nemcsak szórakoztattak, hanem értékes üzeneteket is közvetítettek számukra.
Köszönjük a lehetőséget!♥️
Galéria
A Madarak és fák napja alkalmából látogattak el iskolànkba a Körös-Maros Nemzeti Park együttműködésével a Bükki Nemzeti Park Igazgatóságának dolgozói! Remek interaktív feladványokkal, játékokkal kedveskedtek a gyerekeknek!
Galéria
A „Bringázz a suliba” programhoz csatlakozva ebben a hónapban mi is nyeregbe pattantunk! Kerékpárral járunk munkába, és ezzel szeretnénk jó példát mutatni diákjainknak is. 💚
Hiszünk benne, hogy minden apró lépés számít – az egészségünkért, a környezetünkért és egymásért is.
„A jövő nem azoké, akik várnak, hanem azoké, akik tesznek érte.” 🚴♂️
Csatlakozzatok ti is, és tekerjünk együtt egy zöldebb jövő felé! 🌍
Galéria