Május 22-én került megrendezésre Szabó Pàl Àltalànos Iskola ès AMI által szervezett XXXI. Területi Versmondó Verseny Vésztőn.
Tükörysnek lenni jó!😊
Ez a verseny ismét bebizonyította, milyen sok tehetséges, bátor és lelkes gyermek tartozik közösségünkhöz. A szép versek mellett élményekben sem volt hiány.Szeretettel megvendégeltek minket,meghallgathattunk egy csodálatos fuvolaelőadást, valamint egy vidám színdarabot is megnézhettünk.A jó hangulat, az együtt töltött idő,a sok mosoly mind hozzájárult ahhoz, hogy ez a nap emlékezetes maradjon mindenki számára.
Nagy örömünkre iskolànkat 9 diàkunk kèpviselte.
2 verset kellett elmondaniuk egy szabadon választhatót,és egy évfolyamonként kijelölt kötelezőt.Nagyon ügyes volt mindenki.
Az idei évben a helyezèsek minősítèsek alapjàn lettek rangsorolva.
Tanulóink szép eredmènyei:
Horvàth Noel 1. èvfolyam bronz
Balogh Bianka 2.évfolyam ezüst
Varga Zoé Leila 2.èvfolyam ezüst
Hegedűs Norman 3. èvfolyam ezüst
Tóth Laura 3.èvfolyam ezüst
Tasi Szabrina 4. èvfolyam bronz
Szabó Rèka 4.évfolyam ezüst
Balogh Flóriàn 5. èvfolyam bronz
Priskin Liza 6. èvfolyam ezüst
Gratulàlunk!🥰
Köszönjük a felkészítő pedagógusok áldozatos munkáját, a szülők támogatását és bátorításàt.
Hati-Bagdi Edina és Sánta Anikó.
Galéria
2026. május 22-én megrendezett „Digitális, játékos megoldás a matematika oktatásban” című workshopon vett részt intézményünk 3 tanítója. A program rendkívül hasznos és inspiráló szakmai programnak bizonyult melynek a Tildy Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola biztosította a helyszínt. A bemutatott Darts Matek program egy igazán innovatív megközelítést kínál a matematika tanításához, amely ötvözi a digitális technológia lehetőségeit a játékos tanulással és a sport motiváló erejével.
A Székely "Penge" Pál (magyar acéldarts bajnok) által bemutatott órán a résztvevők közvetlenül megtapasztalhatták, hogyan lehet a matematikai alapműveletek gyakorlását élményszerűvé tenni a darts segítségével. A tanulók láthatóan aktívan, örömmel kapcsolódtak be a feladatokba, ami jól mutatta, hogy a program képes fenntartani a figyelmet és növelni a tanulási motivációt. Különösen értékes volt látni, hogy a digitális eszközök – laptopok, tabletek és okostábla – milyen hatékonyan támogatták az interaktív oktatást.
A szakmai előadás során a pedagógusok részletes képet kaptak a program működéséről, használati lehetőségeiről, valamint az eddigi eredményekről és tapasztalatokról. Kiemelten fontosnak bizonyult, hogy a Darts Matek nemcsak az átlagos képességű tanulók fejlesztésében hatékony, hanem autista, SNI-s és figyelemzavaros gyermekek esetében is sikeresen alkalmazható. Ez a befogadó szemlélet különösen értékes a mai oktatási környezetben.
A workshop összességében gyakorlati ötleteket, új módszertani inspirációt és azonnal alkalmazható digitális megoldásokat adott a résztvevőknek. A program bebizonyította, hogy a matematika tanítása lehet egyszerre korszerű, élményalapú és eredményes. Részvevőként számos pozitív tapasztalattal és új motivációval gazdagodtunk, amelyeket saját tanítási gyakorlatunkban is hasznosítani tudunk a jövőben.
Hálásan köszönjük a lehetőséget.
Galéria
A Lázár Ervin Program keretében iskolánk hetedik èvfolyamos diàkjai a "Zenél a kastély" című előadást tekinthettèk meg.
Köszönjük a lehetőséget! 🤗
Kísérők: Tóth Gabriella, Csala-Bak Renáta
Galéria
Örömmel tájékoztatjuk a kedves szülőket és diákokat, hogy a 2026/2027-es tanévben intézményünk a zeneoktatás keretein belül gitároktatást tervez indítani.
A képzés elindítása a fenntartó jóváhagyását követően valósulhat meg, ennek érdekében jelenleg is zajlanak az előkészületek.
Szeretettel várjuk mindazokat a gyerekeket, akik érdeklődnek a zene iránt, szívesen kipróbálnák magukat a gitár világában, vagy már meglévő tudásukat szeretnék fejleszteni. 🎵
📩 Előzetes érdeklődésüket már most is örömmel fogadjuk az iskola elérhetőségein!
Ne maradj le – fedezzük fel együtt a zene örömét! 🎶
A tegnapi napon Vanczer Dóra látogatott el hozzánk, akivel érdekes és látványos kísérleteket végezhettek 7. és 8. évfolyamos tanulóink. A program célja az volt, hogy közelebb hozza diákjainkhoz a természettudományokat.
Az interaktív, rendhagyó kémia óra során csoportokban kísérletezhettek a gyerekek, többségében olyan anyagokkal, amik otthon a háztartásban is megtalálhatóak. Volt lufifújás műanyag flakon segítségével, lávalámpa, "színes tenger" és "fekete kukacok" is. A gyerekek nagyon jól szórakoztak tanulás közben. Köszönjük szépen a lehetőséget!
Galéria
Május 14-én befejeződött iskolánk diákolimpiai szereplése az atlétika és azon belül a többpróba világában.
A körzeti versenyen sok érmet szereztünk, ahol csapatban ugyan nem, de egyéniben sikerült a megyei döntőbe jutnunk.
A döntőben Fábiàn Bianka, Tóth Attila, Bési János, Balogh Árpád képviselhette iskolánkat.
Árpi betegség miatt nem tudott versenyezni!
Bianka és Janó egyéni csúcsokat döntött meg futásban, dobásban és ugrásban.
Attilának kiegyensúlyozott és jó versenyzéssel sikerült felérnie a dobogó második fokára, néhàny ponttal lemaradva az országos döntőt érő első heyezésről.
Büszkék vagyunk rájuk és arra a közel 60 tanulónkra, akik labdarúgásban, mezei futásban, atlétikában képviselték iskolánkat az idei diákolimpián! Célunk, hogy a jövő tanévben mèg magasabbra szárnyaljanak diákjaink.
Felkészítők: Hugyák István, Keresztesi János, Havran Mihály
Hajrá Tüköry!❤️💪😎
Galéria